Zabytkowe gospodarstwo rolne

Zabytkowe gospodarstwo rolne zmieniło się w butikowy hotel

Zabytkowe gospodarstwo rolne w brytyjskiej miejscowości Newt w Somerset zmieniło się w hotel, który genialnie łączy historię z nowoczesnością. Za realizcję odpowiadali architekci z pracowni Richard Parr Associates. Nowo powstały hotel składa się 17 apartamentów hotelowych, strefy wellness, basenu oraz restauracji z jadalnią, a także pokoju telewizyjnego z salą do gier. 

Zespół architektów z Richard Parr Associates przebudował zabytkowe gospodarstwo rolne z poszanowaniem do zastanej architektury, charakterystycznego układu budynków, a także oryginalnych materiałów, takich jak kamień, czerwona cegła, czy drewno. Kompleks rolny znajduje się w miejscowości Newt, które było kiedyś wioską stricte rolniczą, niemal w całości zabudowaną budynkami gospodarskimi, co sprawiło, że architektom tym bardziej zależało na zachowaniu historycznej tożsamości obiektu.


W nowym kompleksie powstało 17 apartamentów hotelowych, restauracja, kryty basen i spa, bar i pokój gier wraz przechowalnią rowerów i wózków elektrycznych. Architekt Richard Parr w subtelny sposób podkreśla naturalne otoczenieo bejścia, łącząc je z wygodami współczesnego świata.

“Ogólnie rzecz biorąc, miejsce to charakteryzuje się połączeniem nowoczesnej technologiii tradycyjnych materiałówTworząc obejście w Newt w Somerset, firma Richard Parr Associates zachowała dla każdego budynku język projektowania, który nawiązuje do przeszłości, unikając jednocześnie banalności i pastiszu. Szereg budynków jest połączony wspólną nicią projektową, która wykorzystuje oryginalne detale i materiały, aby stworzyć inny charakter każdego apartamentu i przestrzeni. Czerpiąc inspiracje z lokalnego angielskiego krajobrazu i tradycji, zespół opracował wyrafinowany projekt przy użyciu ograniczonej palety materiałów. Wszędzie tam, gdzie było to możliwe, nasz zespół zatrudniał lokalnych rzemieślników, firmy, czy dostawców.”- mówi Richard Parr

To nie jedyna tego typu realiacja opisywana w naszym serwisie. Jeżeli spodobał ci się ten temat zachęcamy do zapoznania się z:

Zamienili upadające gospodarstwo w luksusową willę (TUTAJ)
Przedwojenna stodoła z dolnośląskiej wsi zmieniła się w piękny dom (TUTAJ) 
Kamienna stodoła w czeskiej wsi. Zachowano dawne mury i układ! (TUTAJ)
Renowacja kamiennej stodoły. Architekci zachowali surowe mury i stropy (TUTAJ) 
Przebudowa starej chaty na wsi. Odmienili też stodołę (TUTAJ)
Nowoczesna dobudówka domu szlacheckiego z XVI wieku. (TUTAJ) 

Czytaj też: Wielka Brytania | whiteMAD na Instagramie  | Architektura | Zabytek | Cegła | Hotel

zdjęcia: rich stapleton | @rvstapleton
źródło: https://richardparr.com