Architekt Paweł Lis z nagrodą w konkursie A’ Design Award & Competition

SILVER A’ DESIGN AWARD IN ARCHITEKTURE 2022-2023 w kategorii Architecture, Building and Structure w konkursie A’ Design Award & Competition została przyznana za rezydencję butikową RB23, której projekt przygotował architekt Paweł Lis. A’ Design Award & Competition to międzynarodowy konkurs organizowany od 2009 roku przez muzeum MOOD w Como. Jury ocenia i nagradza realizacje z całego świata pod względem najlepszego designu.

RB23 to realizacja, która już w 2021r została zaliczona do najciekawszych i najlepszych domów w Polsce. Za projekt odpowiada arch. Paweł Lis założyciel pracowni PAWEŁ LIS ARCHITEKCI. Ten niespełna 300 metrowy dom, który z powodzeniem można zakwalifikować do kategorii butikowej rezydencji stoi w jednej z zalesionych podwarszawskich miejscowości. Dom nie posiada monumentalnej, wielokondygnacyjnej bryły z podjazdem dla kilku aut ani wielkiego podgrzewanego basenu w ogrodzie. RB 23 to lekka, dynamiczna architektura zakomponowana z trzech prostopadłościennych brył. Każda z nich została obłożona płytką klinkierową i kryje w sobie inną funkcję.

Do domu prowadzi miękko wygięta ściana wysuniętej bryły garażu. Wejście zostało podkreślona poprzez szklaną zabudowę wiatrołapu i duże kwadratowe okno stanowiące  swoisty kadr z widokiem na bieg schodów w salonie. Pod artykułem publikujemy zdjęcia budynku, a TUTAJ przeczytacie artykuł o tej realizacji.

Co jeszcze zaprojektował architekt Paweł Lis? Polecamy jego genialne projekty:

Nowoczesny dom pod Warszawą. To raj dla fanów modernizmu

T-Dom od architekta Pawła Lisa, czyli szeregowiec w wielkim stylu.

Nietypowy dom w Warszawie. Z każdej strony wygląda inaczej

Zbudowali go dla czterech rodzin. Ceglany dom w Warszawie

Dom w kształcie litery “Z” na warszawskim Wawrze.

Osiedle może być ładne. Przykład? Białe Domy w Warszawie

fot. Radek Gałczyński

źródło: PAWEŁ LIS ARCHITEKCI (www.pawellis.pl)

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Minimalizm | Architektura w Polsce | Warszawa | whiteMAD na Instagramie