Mały, a cieszy! Na warszawskiej Pradze powstał nowy park kieszonkowy!

Na warszawskiej Pradze powstał nowy park kieszonkowy, który został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Niewielki skwer wyposażony w ścieżkę, małą architekturę i nowe nasadzenia powstał przy ulicy Zamoyskiego, na Pradze-Północ. 

Tworzenie tego typu przestrzeni to rzecz wyjątkowo ważna. Tereny rekreacyjne i zieleńce pozytywnie wpływają zarówno na estetykę miasta, jak i samopoczucie mieszkańców. Dla wielu osób – zarówno młodych, jak i starszych – są też miejscem spotkań, a co za tym idzie, pobudzają okoliczne biznesy. Zieleń w parkach kieszonkowych, nawet w tak niewielkiej ilości, mają olbrzymie znaczenie dla środowiska, a także dla zdrowia mieszkańców.

“Taki mały, taki duży teren może parkiem być. Niedawno otworzyliśmy kolejny park kieszonkowy. Znajduje się przy ul. Zamoyskiego na Pradze-Północ. Miejsce z 3 jabłoniami, 616 krzewami, 1 218 szt. bylin i trawami ozdobnymi oraz 9 650 szt. roślin cebulowych powstało dzięki Waszemu pomysłowi do Budżet obywatelski w Warszawie. Tym bardziej warto wziąć udział w jego 10. edycji” – czytamy na facebookowym profilu Miasta Stołecznego Warszawy

Budżet Obywatelski (BO) realizowany jest w wielu polskich miastach. Poniżej znajdziecie kilka przykładowych realizacji powstałych w ramach BO: