Diorama STAR WARS LEGO. Powstała z okazji 40. rocznicy premiery filmu Powrót Jedi.

Grupa LEGO® zaprezentowała dwa nowe zestawy dioram przedstawiające kultowe sceny z filmu Gwiezdne wojny: Powrót Jedi, aby uczcić 40. rocznicę jego premiery. Idealny pomysł dla fanów LEGO Star Wars.

Fani LEGO Star Wars będą mogli odtworzyć kultowy finałowy pojedynek Luke’a Skywalkera™ i Dartha Vadera™ w Sali Tronowej Imperatora lub przenieść się lasu, aby odwzorować pełen akcji pościg na ścigaczu. Każdy zestaw, pełen znanych wszystkim postaci, to szansa na przywrócenie pamiętnych momentów z uniwersum stworzonego przez George’a Lucasa.

Zestaw LEGO Star Wars Diorama: Sala Tronowa Imperatora składa się 807 elementów. Jest to dokładne odwzorowanie (przy użyciu klocków LEGO) Sali Tronowej Imperatora Palpatine’a na przebudowanej Gwieździe Śmierci™ przedstawionej w Powrocie Jedi, w tym dobrze znane fanom okno, fotel Imperatora i wiele innych szczegółów.


W zestawie są trzy minifigurki przedstawiające postaci Luke’a Skywalkera™, Dartha Vadera™ (obaj z mieczami świetlnymi) oraz Imperatora Palpatine’a™, którego miecz świetlny i błyskawice Sithów są ukryte na spodzie modelu. Minifigurki można umieścić w różnych pozycjach na dioramie, aby odwzorowywać różne momenty ze sceny.

Z kolei dla fanów podróży na Endor przygotowano 608-elementową Dioramę: Pościg na ścigaczu przez Endor, która odtwarza dynamiczną akcję pośród bujnego lasu, z Luke’em Skywalkerem™ pędzącym na ścigaczu między drzewami. W tym zestawie znajdują się trzy minifigurki przedstawiające: Luke’a Skywalkera™, księżniczkę Leię™ i szturmowca zwiadowcę. Budowniczowie mogą odtworzyć dwa ścigacze oraz leśne otoczenie na Endorze.

Dwa nowe zestawy do budowania dioram są bardzo szczegółowe, a każdy z nich zawiera tabliczkę z cytatem z filmu, dzięki czemu stanowią idealne eksponaty dla fanów, którzy mogą dodać je do swojej kolekcji LEGO Star Wars i uczcić cztery dekady od zakończenia oryginalnej trylogii Sagi Skywalkerów.

– To oczywiste, że „Powrót Jedi” wywarł ogromny wpływ na kulturę popularną od czasu premiery 40 lat temu. Pomoc w tworzeniu nowych dioram, które upamiętniają niektóre z najbardziej kultowych momentów filmu, była dla mnie, jako fana sagi, prawdziwą przyjemnością. – powiedział Jens Kronvold Frederiksen, Design Lead dla LEGO Star Wars. – Niezależnie od tego, czy byliśmy w kinie na premierze „Powrotu Jedi”, czy odkryliśmy ten film później, te dwie dioramy pozwalają budowniczym odtworzyć i wyeksponować swój własny kawałek historii kina – a pokazanie ich fanom w czasie, gdy wielu cieszy się z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen, jest idealnym momentem.

W portfolio LEGO Star Wars w 2022 roku wprowadzono zestawy do budowania dioram przedstawiających kultowe momenty związane z trzema scenami, w tym Szturm na Gwiazdę Śmierci™ (75329), Szkolenie Jedi na Dagobah (75330) i Zgniatarkę odpadów na Gwieździe Śmierci™ (75339).

807-elementowy zestaw LEGO Star Wars Diorama: Sala Tronowa Imperatora i 608-elementowy zestaw LEGO Star Wars Diorama: Pościg na ścigaczu będą dostępne do kupienia od 1 maja na stronie www.LEGO.com/Star-Wars i w sklepach LEGO w cenach odpowiednio 479,99 zł i 379,99 zł.

O Grupie LEGO:
Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie budowniczych jutra poprzez moc zabawy. System LEGO in Play, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko, co tylko sobie wymyślą.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena, a jej nazwa pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, co oznacza “baw się dobrze”. Dziś Grupa LEGO pozostaje firmą rodzinną z siedzibą w Billund. Jednak jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 130 krajach na całym świecie.

Te tematy również mogą Cię zainteresować: 

Zobacz również: LEGO | Gadżety | Ciekawostki | Plastik