Figurka LEGO Wisława Szymborska z okazji Światowego Dnia Poezji

Figurka LEGO Wisława Szymborska powstała w celu upamiętnienia wybitnej polskiej poetki z okazji Światowego Dnia Poezji. Figurkę noblistki przygotował Łukasz Więcek, w przeszłości uczestnik programu “Lego Masters”, emitowanego w TVN. Swoje figurki popularnego producenta klocków mają już tacy ludzie pióra jak William Szekspir czy Ernest Hemingway.

Warto zaznaczyć, że figurka LEGO Wisława Szymborska to nie wszystko. Duński producent zapowiada coś znacznie większego, jednak na razie nie znamy szczegółów.

“Niestety nie mogę zbyt wiele powiedzieć o niespodziance, którą planuje firma Lego. Zapewniam jednak, że będzie to duża, naprawdę duża i zabawna rzecz. Zgodnie z wymogami przyjętymi przez duńskiego producenta zaprezentujemy ją w przestrzeni publicznej tak, by każdy miał szansę przyjrzeć się jej z bliska”— mówi w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” twórca figurki, Łukasz Więcek

Senat ustanowił rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika, Jana Matejki, Wisławy Szymborskiej. “Jej twórczość spotyka się wciąż z żywym odbiorem zarówno w Polsce, jak i za granicą” — napisano w uchwale dotyczącej polskiej noblistki.

Te tematy również mogą Cię zainteresować: 
źródło: LEGO.com
zdjęcia: LEGO Wisława Szymborska – Łukasz Więcek, zdjęcie portretowe: Mariusz Kubik
Zobacz również: LEGO | Ciekawostki | Gadżety | Plastik | Recykling