Ramen z klocków LEGO / Michał Duda

Ramen z klocków LEGO. Polak stworzył zestaw, który ma szansę trafić do oficjalnej sprzedaży!

Ramen z klocków LEGO? Czemu nie! Michał Duda to miłośnik duńskich klocków, który po raz kolejny udowadnia, że konstrukcje, które można wykonać ze słynnych klocków są niezwykle różnorodne, a przy składaniu ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Najnowszy zestaw zaprojektowany i wykonany przez Polaka składa się z 2597 i został zgłoszony w konkursie LEGO IDEAS. Dzięki Waszym głosom ramen z klocków LEGO ma szansę trafić do oficjalnej sprzedaży. Warto również zaznaczyć, że to nie pierwszy projekt Michała Dudy. Wcześniej mieliśmy przyjemność opisywać Elektrownię Scheilbera z LEGO (ZOBACZ TUTAJ), która również została zgłoszona do komnkursu LEGO IDEAS. Wtedy się nie udało. Może tym razem, dzięki Waszym głosom praca Polaka zawita w domach milionów miłośników LEGO na całym świecie? Trzymamy kciuki! 

LEGO IDEAS to międzynarodowy konkurs mający na celu projektowanie i tworzenie z różnego rodzaju przedmiotów, budynków, czy struktur wykonanych wyłącznie z klocków LEGO. Zgłoszone przez uczestników prace poddawane są internetowemu głosowaniu. Każdy projekt po otrzymaniu 10.000 głosów od internatów przechodzi do finału, w którym jury składające się z przedstawicieli duńskiego koncernu ocenia je pod kątem estetyki, a także możliwości wdrożenia zestawu do sprzedaży. Ocena jury oparta jest na wielu czynnikach takich jak wytrzymałość konstrukcji, poziom trudności układania, estetyka. Nie bez znaczenia są również aspekty ekonomiczne.

W tym toku po raz kolejny do konkursu LEGO IDEAS dołączył Michał Duda – pracownik Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, który zaprojektował i skonstruował zestaw Ramen z LEGO. Jego konstrukcja zachwyca zarówno kreatywnością, precyzją, jak i estetyką. W zestawie Ramen z LEGO najbardziej urzekły nas krewetki, jajka i charakterystyczne pałeczki krabowe.


“Zaprojektowałem i zbudowałem RAMEN z dokładnie 2597 klocków LEGO (z czego 274 rączki poszły na zbudowanie samego makaronu). Pomysł jest taki, żeby w modelu było dużo składników – tak by można było go gotowa…tzn budować na wiele sposobów, tak jak każdy lubi – i w wersji wege i z boczusiem Chashu.” – tłumaczy Michał Duda

Zachęcamy do przyjrzenia się bliżej pracom Michała Dudy, a także do zagłosowania na jego propozycję. Jeśli uda mu się przkreoczyć 10.000 głosów jego praca trafi do ścisłego finału. Jeśli zestaw trafi do oficjalnej sprzedaży, Michał może liczyć na wejście do panteonu oficjalnych budowniczych LEGO, a także na udział w zyskach ze sprzedaży zestawu. Trzymamy kciuki i oddajemy nasz głos!

LINK DO GŁOSOWANIA: https://ideas.lego.com/projects/2c915472-7be6-4b73-bce3-61c2c28fc007 

O Grupie LEGO:
Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie budowniczych jutra poprzez moc zabawy. System LEGO in Play, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko, co tylko sobie wymyślą. Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena, a jej nazwa pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, co oznacza “baw się dobrze”. Dziś Grupa LEGO pozostaje firmą rodzinną z siedzibą w Billund. Jednak jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 130 krajach na całym świecie.

Te tematy również mogą Cię zainteresować: 

Zobacz również: LEGO | Gadżety | Ciekawostki | Plastik | Edukacja | Architektura w Polsce